Tamiya SU-76 M Berlin

Vincent Thelosen

Lid van de TWENOT
Schalen
  1. 1:35
Nu bezig met
sd Kfz 135/1 Afrika
Partisans
Hi all,

Dit model dreigde in de categorie shelf queen te belanden, maar recent toch weer opgepakt en nu bijna af. Het gaat om de Tamiya kit van de SU-76 M. Een hele mooie en leuke kit: compact en er valt veel te zien. Bovendien mooi compleet met een bemanning in actie, net zoals de Archer uit hun collectie. Het enige minpuntje is het ontbreken van de klemmen voor de kabel en voor de munitie in de rekken, maar dat is niet al te spannend natuurlijk. Recent geverfd en verwering ook een heel eind gereed, zie hier de afbeeldingen van het model zoals het nu is. Verneem graag van jullie!

Mvg,

Vincent


SU 76 M Berlin.webp

SU 76 M Model.webp

Dit voertuig had als bijnaam klein kreng in het Russisch. Als je de opeen gepropte bemanning ziet snap je wel waarom. Comfort is ver te zoeken!

SU 76 M Tamiya.webp

Model is gespoten met Tamiya acryl verf mix van groen en geel. Daarna beschadigde verf gemaakt met dezelfde kleur in lichtere tinten door tamponeren en penseeltje. Idem voor de meniekleur. Daarna de gebruikelijke washes/filters. De metallic kleur rupsen is gemaakt met metallic wax van AK die daarna verzegeld is met acryl vernis om te voorkomen dat het pigment gaat zwerven.

SU 76 M 1 35.webp

De zijkant, achterkant en figuren zitten nog los.

SU 76 M weathered.webp

De lichtere delen op o.a. midden spatbord zijn na verweren nog bijgewerkt. Deze worden nog ietsje donkerder na wash op die plekken. Wat ook nog gemaakt moet worden zijn twee klemmetjes voor de kabel op de frontplaat. Wat nog volgt is nummering op de zijkanten, dat doe ik altijd op het eind, een tik haha. Ga meestal meteen aan de slag met verweren. Ook breng ik nog wat bepakking aan op het spatbord aan deze zijde, zal voor meer variatie zorgen.
 
Ziet er fraai uit Vincent!
Het enige puntje dat me opvalt dat je zelf niet genoemd hebt als deel van de "to-do" lijst is de uitlaat. Die oogt op de foto's nog vrij (te) egaal van kleur.
 
Leuk ding hoor!
Ik zou de tanden van de zaag even aantippen. Die zijn altijd blank staal. Of verroest is ie lang buiten hangt.
Uitlaatopeningen nog even zwart maken en wat roet over het spatbord naar achter laten blazen. Ik kan me niet voorstellen dat de motor netjes afgesteld staat…
 
Hi all,

Bedankt voor jullie reacties!

Ziet er fraai uit Vincent!
Het enige puntje dat me opvalt dat je zelf niet genoemd hebt als deel van de "to-do" lijst is de uitlaat. Die oogt op de foto's nog vrij (te) egaal van kleur.

Ja die wordt zeker ook nog verder onder handen genomen. Hij heeft nu nog alleen de basislaag met een donkere wash.

Leuk ding hoor!
Ik zou de tanden van de zaag even aantippen. Die zijn altijd blank staal. Of verroest is ie lang buiten hangt.
Uitlaatopeningen nog even zwart maken en wat roet over het spatbord naar achter laten blazen. Ik kan me niet voorstellen dat de motor netjes afgesteld staat…

Ja die tanden is nog een goede, die zal ik ook nog iets meer shiny maken. Vwb de uitlaat zal het roet ook nog toegevoegd worden. Even kijken hoe dat er in de praktijk uitzag, maar neem aan dat er inderdaad een zwarte waas op de metalen inlaat onder de uitlaat moet hebben gezeten. Komt goed en nog meer variatie zodoende.

Mvg,

Vincent
 
Hallo Vincent,
Jouw Tamiya model van de SU-76M ziet er erg fraai uit.
Ikzelf heb nog de MiniArt SU-76M in de kast staat..... 🙄

Maar qua punten ter verbetering, denk ik toch, dat je met iets meer kleurvariatie een aantrekkelijker model krijgt.
De foto's bedriegen wellicht wat, maar b.v. de gereedschappen hebben allen dezelfde kleur (houten) steel en dezelfde kleur (metaal) zwart.
Hierin zou je kunnen varieren.
Ikzelf werk b.v. met potlood-poeder of met (metaal) pigment, wat je op het zgn. metalen deel wrijft. De houtvariatie spreekt voor zich.

De uitlaten en de knalpotten zijn precies eender van kleur. Wellicht logisch, maar probeer ook hier roestbruin te varieren van donker tot lichtbruin, inclusief oranje-bruin. Omdat dat 'random' op de uitlaten zit, krijg je een schakering van licht/donker/oranje-bruine kleuren, wat dus meer variatie brengt.

Uiteraard slechts mijn mening....
Ik ben benieuwd naar het vervolg.
 
Hi Hans,

Hopelijk is die SU-76 M niet van hetzelfde plastic gemaakt als hun oude T-70 kit, want die is zeer zacht en broos zo weet ik uit ervaring! Daar zou ik wel naar kijken anders zou ik deze degelijke en bouwvriendelijke Tamiya kit bouwen, zeker omdat daar een bemanning bij zit die perfect past.

Klopt wat je zegt vwb het gereedschap. Deze heb ik zwart geverfd en later met grafiet bewerkt. In het metaal kan zeker nog wat variatie. Zeker de schop, wat aangekoekte grond erop bijvoorbeeld. Het hout is wel in verschillende kleuren olieverf gedaan, die wel op elkaar lijken maar wel net wat anders zijn. De uitlaat ga ik zeker nog onder handen nemen, zie de voorgaande berichten 👍

Mvg,

Vincent
 
Terug
Bovenaan