Revell/ matchbox LRDG 30cwt Chevrolet and Jeep

De originele van matchbox gaan tegen de 75 euro tegenwoordig, gekkenwerk 🤪
Ik ben zo te horen al aardig op weg om miljonair te worden, ik heb deze een paar jaar geleden op marktplaats gekocht voor zo'n €200,-. Maar niet alle doosjes zijn onbeschadigd en niet elke kit is compleet, de rupsen van de challenger zijn bv kapot. Maar sommige doosjes zijn nooit open geweest.20260824_193108.webp
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Dat dacht ik ook al gelijk, want alles is in dezelfde kleur plastic. Bij Matchbox (en bij vroege Revell-heruitgaves) hadden alledrie de gietramen een andere kleur bruin.
klopt helemaal, maar dat mag de pret niet drukken.


Zou ook een leuke groepsbuilt zijn, allemaal zo'n kitje in elkaar zetten.
Lijkt mij ook een erg leuk plan!


Ik ben zo te horen al aardig op weg om miljonair te worden, ik heb deze een paar jaar geleden op marktplaats gekocht voor zo'n €200,-. Maar niet alle doosjes zijn onbeschadigd en niet elke kit is compleet, de rupsen van de challenger zijn bv kapot. Maar sommige doosjes zijn nooit open geweest.Bekijk bijlage 68413

De echte rijkdom zit in het plezier wat je erin hebt šŸ˜‰
Het nadeel van de oude doosjes is inderdaad dat niet alle kits de tand des tijds even goed doorstaan hebben. Bovendien vind ik het op een of andere manier ook zonde om eraan te beginnen, dat heb ik bij de heruitgave dan weer niet. Ik heb bijvoorbeeld ook een originele Auto Union type D in 1/32 staan van Matchbox, maar aangezien Revell bezig is om die oude racewagenserie weer opnieuw uit te brengen wacht ik daar mee, mocht die dan opnieuw uitkomen dan bouw ik liever de heruitgave.
Die AVRE met brug heb ik pas geleden ook als heruitgave gekocht.
 
Ik heb ze toen gekocht uit jeugdsentiment, en inderdaad, ik vind het eigenlijk ook wel zonde om er aan te beginnen. Zeker gezien het feit dat ze allemaal opnieuw zijn uitgegeven.
 
niet alle doosjes zijn onbeschadigd en niet elke kit is compleet, de rupsen van de challenger zijn bv kapot.
Omdat die van Revell is, ondanks het Matchbox-achtige doosje. Je hele stapel links is Revell, in het midden zijn alleen de onderste twee echte Matchbox en rechts de bovenste drie šŸ™‚

Wat de rupsbanden betreft, die zijn slechter bij Revell dan bij Matchbox. Ze worden hard en breken, vaak al in de doos als die zo oud is als deze. Daartegenover kan ik originele Matchbox-modellen tevoorschijn halen die ik veertig jaar geleden gebouwd heb, waarvan de rupsbanden nog altijd buigbaar zijn. De decals van Revell zijn ook anders, want (heb ik ooit ergens gelezen) bij Revell hebben ze de Matchbox-decals moeten scannen om nieuwe te laten drukken. Die van Matchbox hechtten aan kaal plastic, de huidige — voor zover ik weet — amper.

ik vind het eigenlijk ook wel zonde om er aan te beginnen. Zeker gezien het feit dat ze allemaal opnieuw zijn uitgegeven.
Dat weerhoudt mij er ook van om modellen van zo oud te bouwen — ik zou dan een recentere Revell-uitgave nemen.
 
Oei, oei, ik moet opbiechten dat ik deze doosjes als kind echt minderwaardig vond. Bij handenarbeid op de lagere school (ja de basisschool bestond toen nog niet) in klas 5 (groep 7 dus tegenwoordig) trof ik het echt met onze klas 5 meester. Zo’n echte die streng kon zijn als het moest maar die ook de teugels liet gaan als het kon en waar iedereen gewoon mee wegliep. Hij was ook nogal militair minded en regelmatig kreeg ik het hele uitklap schoolbord tot mijn beschikking om een tekening in kleur te maken met krijt. Mijn masterpiece was een NF5 - KLu in camoschema en in perspectief getekend vliegend met landschap, lucht en wolken op de achtergrond. Volgens mij heeft die weken op het bord gestaan zonder dat iemand er aan mocht komen. Ook de hele Slag om Arnhem heb ik met plattegrond van Ede tot Arnhem met alle manoeuvre pijlen, langingsplekken, perimeter, etc op het bord mogen zetten… maar goed ik dwaal af. Bij handenarbeid mochten de jongens (want de meisjes hadden handwerken uiteraard bij de juf van klas 1) die van bouwdozen maken hielden dat dus tijdens de les doen ….zucht…. wat een meester, de fijnste les van de week! Ik dus met Revell/Tamiya/Italeri en er zat er ook eentje van die Matchbox dingen te maken. Ik haalde er echt mijn neus voor op. Te simpel, te klein, te weinig details, voorgekauwde diorama’s….. Tja en nu kijk ik erna en is het ƩƩn brok jeugdsentiment en de herinneringen aan de fijnste meester ever!
 
Laatst bewerkt:
Het viel mij vandaag ook op dat een aantal van de doosje geseald waren met een Revell plakkertje, dat is nu duidelijk.

@Walter Jonkers Matchbox, Airfix, Revell, Esci, Nitto 1/76 (de eerste hiervan was de panther G, en het 105mm kanon). Daarna kwam eerst 1/48 Bandai, met interieur in de jaren 70, ik denk dat dat de eerste militaire modellen met interieur waren. en veel later pas Tamiya.
 
Klopt, ik zat in klas 5 in 1976/77 en toen was er al volop Tamiya, Revell, Italeri, Peerless Max 1:35. De matchbox doosjes waren er toen ook nog volop
 
Zoiets had ik op de middelbare school, iedere vrijdagmiddag was er een paar uur creatieve les, dat varieerde van computerles (destijds nog heel nieuw, er waren maar 3 PCs op de hele school!) breien, kleien tot allerlei geknutsel. Bij een leraar kon je modelbouwen, dus daar zat ik iedere vrijdag. Hij zorgde voor alle materialen, inclusief de modellen. Ik heb daar menig vliegtuig in elkaar gezet. Happy memoires šŸ™‚
 
Te simpel, te klein, te weinig details, voorgekauwde diorama’s…..
Die diorama’s waren nu net wat Matchbox voor mij beter maakte dan andere modellen in 1:76/1:72 šŸ™‚

Het viel mij vandaag ook op dat een aantal van de doosje geseald waren met een Revell plakkertje, dat is nu duidelijk.
Je kunt de echte Matchbox herkennen aan dat het doosnummer begint met PK (van Plastic Kit) en er een gekleurd vierkant met daarin een iets anders gekleurde ronde staat, eventueel met stippen erin om de moeilijkheidsgraad aan te geven. In de echte oude doosjes zit aan de achterkant een raampje waardoor je de inhoud kunt zien, maar daar stopten ze mee nog voordat de dozen een nieuw ontwerp kregen (dat zwarte, zoals van je Challenger en AVRE).

Bij Revell begint het nummer met 40 en daarna het originele Matchboxnummer (eventueel met voorloopnullen om tot vijf cijfers te komen). Zie bijvoorbeeld je twee LRDG-dozen: de ene is PK-173, de andere 40173. Bij Revell staat er in plaats van het gekleurde vierkant een veel kleiner blokje met ā€žNiveau/Skillā€ erin. Ook staat op de Revell-dozen ergens een Der grüne Punkt-embleempje.
 
Terug
Bovenaan