Out of order

Interesses
WWII Normandie, Market Garden, Ardennen offensief
Schalen
  1. 1:35
Omdat het opzetje voor de Schwimmwagen 128 me niet echt beviel, heb ik een andere setting gekozen. Geïnspireerd door alle mooie dingen hier op het forum en enkele you tube kanalen ben ik een nieuw dio begonnen. Setting is Normandie 1944.

1707931540090.jpeg

1707931490009.jpeg

1707931621938.jpeg

1707931709534.jpeg

1707931850392.jpeg

Ben nog op zoek naar een juiste setting voor de figuurtjes of beter, naar een "mooi verhaal". Het puin is van een huis aan de overkant van de straat dat gedeeltelijk is beschadigd/ingestort.
Hoor graag van de experts of er nog adviezen zijn.

Groet,
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Prachtig!
Is “80 jaar D-Day” (80 Jahre - die Normandie) ook niet het motto dit jaar voor de Tweede Twenot ledenbijeenkomst 29 september 2024, Galder, @Bas Slaats ? 🤔😎😜
 
Dit wordt weer een plaatje maar....
Ik krijg er nog geen "Normandië" gevoel bij.
De lokale steen die daar veel gebruikt wordt is geler en lichter van toon dan wat je hier (prachtig) geschilderd hebt.
En met 1 of 2 wegwijzers kan je ook een locatie aangeven. Een bord Falaise 4 km maakt het direct duidelijk dat je in Normandië bent en verklaart de chaos in het dio.
(Edit)
Al was dat meer een gebied waar met name de Canadezen vochten.
St. Lo of Carentan is meer het gebied waar de Amerikanen actief waren.
 
Laatst bewerkt:
Mooi, zeg!
Maarreh.... die motor, die zou beter kunnen liggen. Is logischer, denk ik.
Anders moet je de standaard gebruiken. Da's die beugel bij het achterspatbord.
Zoals bij deze KS600
zundapp-ks-600-web-07.jpg
 
Mooi, zeg!
Maarreh.... die motor, die zou beter kunnen liggen. Is logischer, denk ik.
Anders moet je de standaard gebruiken. Da's die beugel bij het achterspatbord.
Zoals bij deze KS600
zundapp-ks-600-web-07.jpg
Er komt nog een zijspan aan, zodat de motor natuurlijk rechtop blijft staan. Is nog een beetje zoeken naar een evenwichtig plaatje. En de figuren moeten er natuurlijk ook nog bij. Daar zie ik nog wat tegenop.
 
Dat ziet er al goed uit zo Luc 👍 de figuren opstelling in de eerste en de laatste foto spreekt me het meest aan.

Mis nog een beetje een verhaal
Volgens mij zit er al goed verhaal in. Het is qua plot de situatie na de actie. Een actie waarbij de Duitsers uit een onhoudbare positie probeerden
te komen maar succesvol zijn verdreven. Uit de staat en de positie van de motorfiets en de Schwimmwagen spreekt haast en wanorde.

Om de wanorde naar chaos te tillen zou je nog wat persoonlijke uitrusting en privé spullen kunnen 'strooien' in de buurt van beide voertuigen.

Qua compositie dacht ik bij de eerste en de laatste foto :
Draai de rechter para iets rechtsom zodat zijn geweer richting de Schwimmwagen wijst. Plaats zijn hoofd zo dat hij naar rechts de straat in kijkt.
De para bij de wagen staat prima zo.
De linker para staat ook goed zo, en laat hem naar de para bij de wagen of naar de rechtse para kijken... moet je uitproberen of dat spreekt.
 
Ziet er goed uit, genoeg verhaal.
Enig commentaar zou kunnen zijn de munitiekisten weg te laten. Hoog Verlinden-gehalte zonder toevoegende waarde. Hetzelfde zou gelden voor uitrusting. Alleen dat wat in echte haast verloren zou kunnen zijn, toevoegen; een pet of helm o.i.d.
 
Bedankt voor de adviezen. Ik ben geen niveau Hurkmans maar vaak geeft de juiste compositie een dio een heel ander indruk en een mooier plaatje.
Nu maar eerst de figuren afschilderen en dan de laatste details (weghalen of bijplaatsen)

Grt
 
even meedenken ...
Maar als die schwimwagen zó heftig is uitgebrand, (zeer geloofwaardig gedaan trouwens!)
hoe waarschijnlijk is het dan dat er nog groene blaadjes op de motorkap liggen?
 
Laatst bewerkt:
even meedenken ...
Maar als die schwimwagen zó heftig is uitgebrand, (zeer geloofwaardig gedaan trouwens!)
hoe waarschijnlijk is het dan dat er nog groene blaadjes op de motorkap liggen?
Weleens gekookt? Op een fornuis bedoel ik daarmee😉
 
Terug
Bovenaan