Panther Turret Adam Wilder (Masterclass Workshop)

Heey,

Ik heb meegedaan met masterclass workshop van Adam Wilder en Phil Stutcinskas. Ben er thuis nog even mee bezig geweest en dit is het resultaat. 🙄
Ik heb hier de whitewash technietk van Phil gebruikt, maar die is niet geweldig goed op de fotos te zien. 🙁

Zijn er nog meer creatief met de Panther geweest? 😀

http://img246.imageshack.us/img246/8287/pantherturret1hd2.jpg
http://img246.imageshack.us/img246/4216/pantherturret2kt7.jpg
http://img151.imageshack.us/img151/8633/pantherturret3gf6.jpg
http://img247.imageshack.us/img247/4426/pantherturret4ie2.jpg

b.t.w. Alle foto's zijn met mobieltje gemaakt.. dus niet geweldig scherp 🙄
 
ik moest er
achter zetten volgens mij.. 😳
 
JurGen??

Het is nog steeds JurJen volgens mij 🙄 😈


Je Turret ziet er stoer uit! Lekker uitgebrand lijkt het wel!
Zie mij dat nog maar eens voor te elkaar krijgen 😱


Hilbert
 
Is dit niet een deel van die opgegraven verdedigingswerken aan de Bulgaars/Turkse grens? 😱
Heftig verweerd, erg mooi!
Jan 🙂
 
Bedankt voor reacties! 😀
Zoiets bedoel je jan? http://www.scalemodels-bg.com/phpbb/viewtopic.php?t=136&postdays=0&postorder=asc&start=375.
Neej is het niet hoor 😉 Ik kreeg dit vandaag te zien, maar lijkt me wel super om dit nog eens te proberen. alleen is dit veel oudere paarse roest. 🙄
 
Hey Robert,

Nou ja wil ik wel proberen.. 😀
Ik heb eerst een basis camo gespoten met XF-60 Dark Yellow, XF-61 Dark Green en XF-64 Red Brown. Deze kleuren zo nu en dan gemengd met XF-55 Deck Tan en XF-57 Buff voor de lichtere kleuren zoals boven op de panelen en de manlet (Adam Wilder zei dat je je model zo licht mogelijk moet maken; met het weatheren wordt hij toch stukken donkerder).
Daarna alles nog heel licht bij langs geweest met een mengsel van XF-57 Buff en X-1 White (Let op: dit geeft al een beetje een glansende bescherming, zodat je niet meer X-22 ofzo hoeft te gebruiken, wat je nodig hebt als je weer met olieverf gaat werken.)
Daarna de white-wash techniek geprobeert: Het hele model één keer bij langs met de haarspray van mij moeder, 5 minuten wachten en dan nog een keer. 5-10 min. later met XF-2 Flath White over het hele model spuiten (ik ben niet te zuinig geweest en alles was ook helemaal wit).
Nu met warm water en een kwast/penseel over deze verf heen waarna deze met 10-20 sec. loslaat. (gewoon wat spelen met dat spul 😀 )
Nu heb ik X-22 Clear over het hele model ge-airbrushed en dan aan de slag met oliverf. Eerst de regenstrepen gedaan door allemaal stipjes te zetten: witte, bruine, gele, wat blauwe (de lichtere kleuren bovenaan en donker beneden). Deze heb ik uitgeveegd met terpentine 🙄 (ik had niks anders, maar werkte wel 😀 ).
En dan het hevige roestwerk. Hiervoor heb ik "Van Gogh 409 Burnt Umber" gebruikt en nog wat zwarte olieverf. Hier ook gewoon wat uitproberen (met uitvegen krijg je hele mooie kleuren!) en met een stukje Burnt Umber en daarbinnenin wat donkerders krijg je realistische roestplekken.

Maar het is gewoon wat uitproberen. Het was ook mijn eerste keer met olieverf en de white-wash techiek 🙄

White-wash techniek: http://home.wxs.nl/~ereits/Stutcinskas.pdf
Rain Marks enz.: http://www.wargamer.com/Hosted/Panzer/wilder.pdf
Roest enz.: http://www.rbadesign.net/TERRAPIN/Modeling_Tips.htm
😀

Rinus

P.S. mochten er nog op- of aanmerkingen zijn zeg het dan! :!:
 
Ik vind oa het mooie aan deze toren alsof het lijkt dat er algen/mos/... op groeit. Dat zou nog eens fraai wezen na te bootsen... een oude koepel (of bunker), verweerd met groene aanslag en al (hmmm... ik heb die turret nog ergens liggen 😉 )

Eric
 
Hey Rinus,

ziet erg goed uit. Tevens bedankt voor de links... zien er ook goed uit.

Ik was ook op de workshop en nog steeds bezig met de Pantherturm. Aangezien ik de volledige kit van Mig had, was ik daar maar gelijk aan begonnen. Zal deze één deze dagen maar eens posten, maar ziet er zeker te weten niet zo goed uit als die van jou!

En vwt de vraag van Robert "wanneer zo'n orkshop te volgen is?" Ik hoop zo snel mogelijk weer 🙂

Tevens adviseer ik Robert ook om de verslagen van Eric in het andere forum na te lezen.

Groeten Eelco
 
Rinus, dat was heel informatief. bedankt voor de links en uitleg. Ik hoop dat ik het later nog ergens voor kan gebruiken (in ieder geval het gedeelte over roest)
 
Terug
Bovenaan