Trippel SG6/38

Ik had zelf al eens gezocht naar andere wielen, maar toen waren alleen Fc-modeltrend en Bolddivision nog maar uit.
Deze van Panzerart zien er een stuk smakelijker uit.
 
Pimp my miniatures heeft sinds kort ook een set.

Die zijn nog beter, want daar krijg je ook de wiel naven bij, die zitten er bij panzerart niet bij, hoewel ze wel op het plaatje staan 🙄
Ik zal dus zelf wat moeten fabriceren als ik een wiel zonder wieldop wil maken.
 
Laatst bewerkt:
In het oude Almark boekje "Kfz.1 Kübelwagen Volkswagen Type 82" staan ook een paar blz. over de Trippel (en ook de Schwimmwagen)
Dit is trouwens de SG6(1941) die je laat zien, De kit is de SG6(1938).
 
aan te passen voor achter het stuur.
misschien een tip :
begin met de handen aan het stuur. Monteer dan het stuur en dan vanaf de handen de armen maken naar de schouders.
(voor passen meten is het hiervoor wel zo makkelijk wanneer de stoel nog niet definitief verlijmd is met het voertuig)
 
De stoel zit al vast Peter, dat moet ook wel, want dat is een vast gegeven. Het is heel erg krap allemaal. Het figuur gaat het stuur niet vast houden. Aan de andere kant komt een figuur wat op het punt staat om in te stappen. Daar ben ik nu mee aan het stoeien.

20250725_150250~2.webp
20250725_150243~2.webp20250725_150258~2.webp
 
Ik denk dat hij nu ook iets teveel naar beneden kijkt in plaats van naar de bestuurder?
 
Hij moet goed op de hoge opstap letten anders ligt ie bij de chauffeur/stuurman op schoot.😜
Dat was mijn gedachte ook. Hij kijkt precies goed voordat hij instapt!
 
hij komt op mij nu over als een bejaarde die over een drempel moet zien te stappen.
Het gebogen hoofd (en rug) is daar de oorzaak van denk ik.
misschien dan toch het hoofd richting de chauffeur zetten, dat oogt al meer ondernemend in plaats van voorzichtig.
Hij hoeft namelijk door ervaring met dit voertuig niet per se de instaphoogte te controleren.
 
Ik vind die voorover gebogen houding niet goed overkomen, net een oud mannetje. Misschien proberen het bovenlichaam wat meer rechtop te laten staan.
 
Wat ook niet echt overtuigt als instapper :
hij staat stokstijf stil... maakt geenszins aanstalten aan boord te klimmen : benen staan onbeweeglijk recht.

De pose is op zichzelf niet fout maar zegt nu : zodra ik zeker weet hoe ik moet instappen doe ik het.
 
Goeie move Jan 😉👍 zo'n stapje maakt een groot verschil !
 
zodra ik zeker weet hoe ik moet instappen doe ik het.
Oh echt !? Ik twijfel tot laatste moment: springen? duiken? eerst linkerbeen? hoog optrekken of een smooth slide step?
 
De gemiddelde wehrmachtsoldaat was rond de 25, en in lichamelijk goede staat, een auto inspringen was geen probleem!
 
Yes, I knew these pictures, in fact I was going to portrait the vehicle in the last 2 pictures, but I painted the other scheme in the instructions kind of by accident.
The vehicle in the first picture is of another kind.
 
I've seen these in an old book I have. It is a captured vehicle undergoing tests in England.
I must say your pictures are much clearer, I know now there is a valve stem I need to add to the wheels, I couldn't make these out in other pictures I had. Thanks for sharing 👍🏻
 
Terug
Bovenaan